Parę ważnych wskazówek co do wyboru krawatów

Krawat będąc częścią męskiej garderoby jest stary jak świat. No dobrze, rzeczywiście przesada, jest jednak obecny w naszej kulturze od XVII w. Aktualny jego kształt zrodził się w wieku XIX. Kiedyś nosili go jedynie ludzie związani z socjetą, teraz ten element jest niemalże gwarantem elegancji każdego mężczyzny. Żeby nasz krawat jednak w rzeczywistości dodawał nam elegancji musimy zadbać o to aby był jak najlepszej jakości i o parę jeszcze innych, tak samo mających znaczenie, czynników.

Jakość krawata?

Najlepsze krawaty są wykonane z czystego jedwabiu bez domieszek. Te najbardziej ekskluzywne to krawaty seven fold wykonane z jednego kawałka materiału składanego aż 7 razy – stąd właśnie taka nazwa. Dlaczego jedwab? To niesłychanie szlachetnego typu tkanina i znakomicie się układa, nie zagina. Co jest niezwykle ważną cechą kiedy chcemy krawat zawiązać i nosić go niepogniecionym praktycznie non stop. Ale nie tylko jedwab, inne rodzaje tkanin też świetnie dadzą radę. Do lekkich garniturów lub gdy pojawiamy się tylko w samej koszuli pasuje len. A do tweedowej lub sztruksowej marynarki lub całych garniturów nadaje się tweed. Uwaga tkanina ta jest ciężka i gruba, zatem najlepiej sprawdzi się sama. Mamy też mnóstwo krawatów kaszmirowych. Za to unikajmy syntetyków, bo będziemy elektryzowali, no chyba, że nam to nie przeszkadza i chcemy udawać przed kobietami sercowy magnetyzm. Chyba jednak nie oto w relacjach między płciami chodzi. A jak sprawdzić czy krawat jest syntetyczny? Wystarczy go lekko zagiąć. Od razu da się słyszeć charakterystyczny szelest. Za to krawat jedwabny opadnie lekko na podłogę i poukłada się na niej tak, że zagniecenia absolutnie nie powstaną. Jeśli już chodzi o krawaty sklep stacjonarny albo internetowy – mamy wiele opcji, i tak najlepiej będzie kiedy jednak możemy krawat przed zakupem dotknąć. Kupując on-line będziemy musieli wybierać w takich miejscach gdzie możemy być pewni jakości.

Wiązanie krawata

Dla wielu temat tabu, dla większości zmora, są krawaty gumkowe, których szczerze mówiąc to nie polecamy. Nie jest to do końca eleganckie rozwiązanie i dobrze sprawdza się jedynie u kilkuletnich chłopców, których nie chcemy dusić pod krawatem i którzy z natury rzeczy tego elementu garderoby po prostu nie znoszą. Można wykazać się sprytem i nigdy do końca krawata nie rozwiązywać.