Jak można zainteresować i rozwinąć w dziecku złotą rączkę?

Każda mama praktycznie non stop marzy żeby jej dzieciaki zostały w przyszłości kimś i mogły wieść dostatnie i pełne szczęścia życie. Na liście top 10 upragnionych zawodów znajdują się z reguły zawody prawnika i lekarza lub wykwalifikowanego inżyniera. I tym momencie jesteśmy blisko sedna całej sprawy, ponieważ nieistotne – chłopiec czy dziewczynka, absolutnie każde dziecko może i powinno się nauczyć majsterkować. Nie każdy musi być inżynierem, ale każdy może dobrze poradzić sobie z narzędziami i w niektórych przypadkach naprawić albo zrobić coś pożytecznego dla siebie. Pozwala to zaoszczędzić nieco pieniędzy i przy okazji mnóstwo frajdy.

Droga mamo nie panikuj, gdy widzisz nożyczki
To najczęstszy błąd popełniany nagminnie przez rodziców i opiekunów. A mianowicie źle rozumiana ostrożność i wynikająca z niej nadopiekuńczość, która jest w stanie doprowadzić pociechę do swoistego kalectwa, dziecko potem bowiem nie będzie potrafiło prawidłowo w ręku utrzymać nawet nożyczek. Oczywiście jak najbardziej trzeba być ostrożnym, ale pozwolenie na używanie nożyczek jest potrzebne od bardzo młodych lat. Podobnie zresztą ma się sprawa z wykorzystywaniem wszelkich innych narzędzi. Zanim jednak Wasi genialni syn lub córka dowiedzą się jak wylewać wylewki anhydrytowe warto żeby nauczyli się w poprawny sposób wykorzystywać młotek. Wbijanie gwoździ to podstawa programowa. Jak macie wątpliwości, pomyślcie, że robią to także człekokształtne. Śrubokrętem natomiast niekoniecznie od razu można wydłubać oko, jednak bez wątpienia można poprzykręcać śrubki. Dla nabrania wprawy pociecha może wymienić sobie baterie w zabawce.

Kształcenie tego rodzaju umiejętności to wszystko co najlepsze. Przy okazji dzieci uczą się zasad BHP i potem nie będą robić głupot przy zabawie z rówieśnikami. Rozumieją jakie niebezpieczeństwa niesie ze sobą prąd i czego nie należy z nim robić. Uczą się wspaniale kreatywności i panowania przestrzennego. Wyostrzają spryt i mogą zdobyć podstawy dobrego zawodu.

Jak i kiedy uczyć?
Każda okazja jest świetna, od dedykowanych zajęć z majsterkowania po pomoc przy naprawach domowych. Zajęciem idealnym w tej kwestii okaże się także wykonywanie modeli. Na pewno przydadzą się także zestawy małego majsterkowicza, technika czy elektronika. Sami zobaczycie w jak prosty sposób Wasze dziecko złapie bakcyla.